Logopeed vs. eripedagoog


Kas logopeedi ja eripedagoogi töö on erinevev? Mõlemad spetsialistid tegelevad nii ennetamise, leevendamise/korrigeerimisega kui arendamisega/kujundamisega. Mis on erinev?

Logopeed hindab kõne erinevaid külgi (sõnavara, hääldust, eneseväljendusoskust, grammatikat, kõnemõistmist, suhtlusoskusi ning spetsiifilisi probleeme nagu nt kogeluse, häälehäire, neelamishäire raskusastet)
Eripedagoog -arenguprotsesside nõustaja hindab üldist kognitiivset võimekust, arengutaset erinevates valdkondades (tajusid, mälu, mõtlemisprotsesse, tähelepanu ja keskendumist, töövõimet) arengutaset erinevates valdkondades. Lisaks hindab ta, kas ja millist abi laps oskab vastu võtta.

Mõlemad spetsialistid tegelevad nii ennetamise, leevendamise/korrigeerimisega kui arendamisega/kujundamisega.

Kuid nimetatud ….

Puudutavad erinevaid valdkondi. Nt logopeed aitab keele ja/või huulte asendit korrigeerides ennetada või korrigeerida vaeghääldust; häälehügieeni põhimõtteid tutvustades ennetama häälehäireid.
Eripedagoog arendades auditiivset taju aitab ennetada või leevendada kirjutamisraskusi, optilist taju arendades aitab ennetada või leevendada lugemisraskusi, mälu treenides aitab ennetada või leevendada õpiraskusi või pidurdada dementsust.
Kumbki spetsialist oskab anda üldise hinnangu teise spetsialisti valdkondadest (nt logopeed oskab hinnata, kui tajud vajavad arendamist, eripedagoog märkab, kui kõnemõistmine vajab toetamist).
Nii logopeedi kui eripedagoogi eesmärgiks on … ning seetõttu tegeleb vajadusel ühe patsiendiga paralleelselt kaks spetsialisti

Spetsialistide võrdlus

#Logopeed hindabEripedagoog hindabValik diagnoose
1 Sõnavara, Hääldust,  Grammatikat, Kõnemõistmist, Tajusid, Mõtlemisprotsesse, Keskendumist, Kirjatamisraskus, Lugemisraskus, Vaeghääldus
2 Kõne sujuvust, Häält, Neelamine, Eneseväljendamine, Töövõimet, Mälu, Tähelepanu,
Õpiraskused, Dementsus, Kogelus, Häälehäire, Neelamishäire

Arveldus

SWEDBANK AS
Liivalaia 8, 15040, Tallinn 
EE612200221035784581
SWIFT/BIC: HABAEE2X 

Tüüptingimused

>> KÕNERAVI OÜ, Tervishoiuteenuse litsentsid: L04114 ja  L06571
>> TIKRA OÜ, Rehabilitatsiooniteenuse litsents: SRT000238
Teenuse tüüptingimused: [SIIN] 

Õppekorraldus

>>TERVISEHOID OÜ, Täiskasvanute koolitusasutus/ EHIS-e ID: 257222
Koolituste õppekorralduse alused: [SIIN]
Õppekava #1. Väikelaste toetamine: [SIIN]
Õppekava #2. Müo: [SIIN]
Vaata koolitused: [SIIN]
Kontakt: info@logopeed.ee

 

ANDMEKAITSE

Vastutav isiku nimi: Kristjan Krass
Email: kristjankrass @logopeed.ee
Andmekaitse poliitika [SIIN]