Miks pöörduda müofunktsionaalsesse teraapiasse?
Müofunktsionaalse puude korral on häiritud näo- ja suupiirkonna lihaste töö. Sellest tingituna võib olla vale inimese närimis- ja neelamismuster ning keele ja huulte puhkeasend (õigel juhul peaks keel olema tõstetud suulae poole, huuled suletud). Lisaks kaasuvad sageli suuhingamine ja häälduspuuded. Sagedasemad müofunktsionaalsete probleemide põhjused on ninahingamistakistus (nt adenoidid, allergiad), näoskeleti struktuursed arenguhäired (nt hambumusprobleemid) ja valed oraalsed harjumused (nt pöidlaimemine). Taoliste probleemide pikaajaline püsimine mõjutab omakorda näokolju ja hambumuse õiget kujunemist.

Kas sa teadsid? Lapse kõneoskused kujunevad kõne-eelsete oskuste baasilt. Ühistähelepanu, žestid, lalin, kõne mõistmine on suhtlemise aluseks. Uuringud näitavad, et lapsed õpivad tegutsedes. Esemetega tegutsedes õpivad lapsed matkima ja rääkima. See omakorda toetab lapse kujutluste arengut. 9.-16. elukuuni peaks laps omandama kuus vähemalt 2 uut tegevust vahenditega.

Erinevalt levinud arvamusest saab logopeedidelt abi rohkema kui kõigest häälduse korrigeerimisega. Kes peaks pöörduma logopeedi poole? Logopeedi võimalused aidata on kõige suuremad siis, kui tema juurde tullakse abi otsima õigel ajal. See aga tähendab, et täidetud peab olema vähemalt kaks eeldust — teadmine, et probleemile on lahendus olemas ja et selle valdkonnaga tegelevad logopeedi erialaga spetsialistid.

Arvestades epidemioloogilist olukorda, on Logopeediakliinikus alates 21.09 saatjatel, kes viibivad teraapia ajal kliinikus/ kabinetis, kohustus kanda kaitsemaski. Maski kandmise eesmärgiks on vähendada viiruse levikut ja/või doosi.

Arveldus

SWEDBANK AS
Liivalaia 8, 15040, Tallinn 
EE612200221035784581
SWIFT/BIC: HABAEE2X 

Tüüptingimused

Tervishoiuteenuse litsents: L04114
Rehabilitatsiooniteenuse litsents: SRT000238
Teenuse tüüptingimused: [SIIN]

Kliiniline logopeedia

>> (EST) SIIN
>> (RU) SIIN

Kliiniline psühholoogia

>> (RU) SIIN