Kaugvastuvõtt


Logopeediakliinik pakub kaugvastuvõttu (ka teleteraapiat, kaug-, veebi- või videoteraapia). Paljudel on küsimus – kas veebiteraapia on tulemuslik ja meditsiiniliselt tõenduspõhine? Kes seda võiksid rakendada ja millistel juhtudel on mõttekas rakendada?

1. Kas veebiteraapia on tulemuslik?
Teleteraapiat on Ameerika Ühendriikides kasutatud edukalt juba alates 1990. aastate lõpust. Enam kui 20a kestnud tõenduspõhised uurimistööd toovad välja, et kaugteraapia on tõhus ja sobiv meetod [1].
ASHA (American Speech-Language-Hearing Association) tunnustas 2005. aastal teleteraapiat järgnevalt: „… eelretsenseeritud uuringute järgi tunnustame teleteraapiat kui audioloogide ja logopeedide jaoks sobivat teenuse osutamise viisi."

2. Kellel rakendada ja millistel juhtudel?
Veebiteraapiat saab läbi viia erinevate diagnooside ja vanusegruppide puhul. Nagu traditsionaalseski teraapias, rakendab spetsialist siin vajadustele vastavat raviplaani. Tavaliselt mõjutavad kliendi iseseisvat veebiteraapias osalemist kognitiivsed võimed, tähelepanu ja keskendumise eripärad, füüsilised erivajadused. Seepärast on oluline, et vajadusel on olemas tugiisik (vanem, hooldaja), kes aitab klienti. Videokõne võimaldab vahetut suhtlemist. Lisades interaktiivsuse - ekraani ja whiteboard´i jagamise, metoodiliste vahendite digitaliseerimise – on võimalik saavutada püstitatud eesmärgid, tagada teraapia efektiivsus ja kvaliteet

[1] NICE/ NHS: Results for speech therapy | Health Technology Assessments

Aega broneerima

Arveldus

SWEDBANK AS
Liivalaia 8, 15040, Tallinn 
EE612200221035784581
SWIFT/BIC: HABAEE2X 

Tüüptingimused

>> KÕNERAVI OÜ, Tervishoiuteenuse litsentsid: L04114 ja  L06571
>> TIKRA OÜ, Rehabilitatsiooniteenuse litsents: SRT000238
Teenuse tüüptingimused: [SIIN] 

Õppekorraldus

>>TERVISEHOID OÜ, Täiskasvanute koolitusasutus/ EHIS-e ID: 257222
Koolituste õppekorralduse alused: [SIIN]
Õppekava #1. Väikelaste toetamine: [SIIN]
Õppekava #2. Müo: [SIIN]
Vaata koolitused: [SIIN]
Kontakt: info@logopeed.ee

 

ANDMEKAITSE

Vastutav isiku nimi: Kristjan Krass
Email: kristjankrass @logopeed.ee
Andmekaitse poliitika [SIIN]