ТЕСТЫ

Когда обращаться

 

Тест

Клиника открыта

8:30-17:00

 

контакт

услуги

Варианты Логопедии

 

Ознакомтесь

Контакт

Карта

 

Смотрите

Eesti Afaasialiidu taastuskodus Tallinnas, Kase 25A alustab tööd järjekordne afaasiaga inimeste ühiskonnas osalemise kohanemisgrupp, mille eesmärgiks on väljendunud afaasiaga inimeste aktiviseerivate tegevuste abil tõsta osalejate iseseisvust ja parandada afaasiaga inimeste perede toimetulekut ja elukvaliteeti.Kohanemisgrupp, mis koosneb 6 - 12 inimesest käib koos 2019 aasta septembrist kuni detsembrini 1 kord nädalas kolmapäeviti kella 10 - 14.
Tegevuste käigus pakutakse afaasiaga inimestele võimalust õppida hindama ja aktsepteerima oma seisundit ning perspektiivi. Lisaks aitavad logopeedid osalejatel leida viise, kuidas säilinud võimeid kasutada, tõsta suhtlemisvõimekust, kompenseerida puudujääke ning vajadusel õppida alternatiivseid võimalusi suhtlemiseks.

Kohanemisgrupp, mis koosneb 6 - 12 inimesest käib koos 2019 aasta septembrist kuni detsembrini 1 kord nädalas kolmapäeviti kella 10 - 14.

Gruppi on oodatud värske afaasiaga inimesed kõrvuti juba pikemalt afaasiat kogenud inimestega.

Kohanemisgrupi erilisus ja tugevus seisneb ühelt poolt selles, et kõik toimetulekuõppe ja kommunikatsiooni taastamise tegevused on tihedalt seotud reaalsete, tavaliste, igapäevaste toimingutega nii kodusarnases keskkonnas kui vastavalt vajadusele avatud ühiskonnas; teiselt poolt selles, et afaasiaga inimeste kommunikatsiooni toetavad ja alternatiivseid suhtlemisviise õpetavad afaasiaravile spetsialiseerunud logopeedid. Vajadusel toetavad afaasiaga inimeste toimetulekuõpet füsioterapeut, tegevusterapeut või sotsiaalnõustaja.

Toetatud suhtlemise kõrval rakendame terapeutilisi loovtegevusi käsitöökojas, õppetubades ja köögis, aias jm.

Tegevused planeeritakse lähtuvalt grupis osalevate inimeste individuaalsetest võimetest, huvist ja vajadustest, soodustades igapäevast toimetulekut - näiteks enese eest hoolitsemist, kodu eest hoolitsemist, toiduvalmistamist, loovat huvitegevust, avatud ühiskonnas teenuste tarbimist jms. Kõik need toimingud seotakse alati nende tegevuste sooritamiseks vajaliku kommunikatsiooni taastamise või alternatiivse kommunikatsiooni arendamisega. Ühtlasi toetatakse vajaliku päevakohase informatsiooni edastamist ja vastuvõtmist, sh kirjutamist ja lugemist, arvutamist.

Tegutseme selle nimel, et afaasia ei piiraks edaspidi inimeste iseseisvust ja taastaks võimalikult palju perede normaalset elustiili.

Kogu projekti jooksul on afaasiaga inimeste kõrval ka pereliikmetel võimalik osaleda tegevustes, saada nõustamist, juhendamist, praktilisi õppetunde.

Projekt on rahastatud Sotsiaalministeeriumi otsusel hasartmängumaksudest laekuvast tulust.

Toitlustamise omaosalus on 2€ päevas

Projektis osalemise registreerimine ja lisainfo e-post: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Raili Vaidlo, mob: 5179869
Külli Roht, mob: 55663494
Eesti Afaasialiit, Kase 25 a, 12011 Tallinn, www.afaasia.ee

Биллинг

SWEDBANK AS
Liivalaia 8, 15040, Tallinn 
EE612200221035784581
SWIFT/BIC: HABAEE2X 

Стандартные условия

Tegevusluba >> L04114
Tüüptingimused >> Tüüpleppe

Клиническая логопедия

>> (EST) SIIN
>> (RU) SIIN

Клиническая Психология

>> (RU) SIIN