AVATUD

E-R: 9:00-16:00


Asukoht

TEENUSED

Tutvu


Link

REGISTREERU

Aja broneerimine


Kirjuta

HINNAKIRI (01.07.2020)

Tutvu


Link

 

Järjest enam kohtame lapsi, kellel esineb tugevaid meeleolukõikumis, kes käituvad rahutult, reageerivad kõnele puudulikult, kellel kõne puudub või on väga omapärane. Nende laste mänguoskused on vähesed, eakaaslastega suhtlemisel jäävad hätta.

“Kõne kui peamise kommunikatsioonivahendi areng viitab sageli lapse üldisele arengule, sest teadmisi, mille alusel seoseid moodustada, saame kõne kaudu. Seepärast on tähtis jälgida lapse suhtlemist ja kasutatavate suhtlusvahendite arengut võimalikult varakult, et vajadusel õigeaegselt sekkuda ja abi anda”, kirjutab logopeed Linnu Mae ajakirjas Perearst.

Logopeediakliinikus on ettevalmistatud programm: “More Than Words” , mis on välja töötatud Kanadas Hanen keskuses mõeldes eriliste kognitiivsete võimetega väikelastele. Programmi eesmärgiks on pakkuda kommunikatsiooni ja sotsiaalse suhtlemisoskuse kujundamise strateegiaid, mis lähtuvad lapse arengu eripärast. Programmis osalevatele vanematele tagab “More Than Words”  metoodiline lähenemine tervikliku ning individuaalsetest vajadustest lähtuva õpikogemuse. Aktsepteerides lapse huvisid õpetame, kuidas loomulikult teel aidata lapsel teistega suhtlema õppida. Nii õpib vanem last paremini juhtima ja koosoldud aeg muutub järjest nauditavamaks ning õppimisprotsess muutub vastastikuseks.

Miks on vanemad kaasatud programmi?

Vanemad on kõige olulisemad inimesed oma lapse elus ning samas ka tema parimad õpetajad. Üks suurimaid kinke, mida sa vanemana oma lapsele anda saad, on pakkuda talle abi suhtlemisel ja ümbritseva mõistmisel.

 Mida programmist õpid?

Programmi raames õpid Sa kasutama praktilisi ja tõhusaid strateegiaid, et toetada oma lapse kommunikatsiooni ja interaktsiooni igapäevastes tegevustes. Just igapäevases tuttavas ja korduvas argisuhtluses arenevad Sinu lapse kommunikatiivsed oskused.

 • Kuidas su laps hetkel suhtleb ning millised võiksid olla järgmised sammud.
 • Milline on sinu lapse õpistiil ning kuidas seda kõige paremini ära kasutada.
 • Mis motiveerib su last suhtlema.
 • Kuidas muuta igapäevased tegevused suhtlemisvõimalusteks.
 • Kuidas aidata lapsel talle öeldut mõista.
 • Kuidas arendada lapse mängusoskusi.
 • Kuidas aidata oma lapsel luua sõprussuhteid.

Kuidas programmi kava välja näeb?

Intensiivse 30-tunnise programm koosneb [programm],

 • individuaalsed konsultatsioonid: kohtutakse 4 korral 1,5-tunnisteks konsultatsioonideks koos videotagasiside-analüüsiga.
 • grupikohtumised-loengud: kohtutakse 8 korral 3-tunnisteks kohtumisteks (laps ei osale).
 

Kliiniline logopeed

Ly Laane

Ly Laane on sertifitseeritud Hanen Keskuse poolt läbiviimaks programmi More Than Words® 2018 - autistlike laste sotsiaalsete ja kommunikatiivsete oskuste toetamise programm
Võta kontakti

Kiirtestid

Meist

Logopepeediakliinik loodi 2005 aastal Riin Naestema poolt. Meie meeskonda on järjest lisandunud tunnustatud ja pädevaid kliinilisi spetsialiste - logopeede, eripedagooge, psühholoog ja perearst.

Töid ja tegemisi iseloomustab rõõm ja vastutus, sooviga pidevalt areneda ja arendada, pakkudes klientidele kaasaegset tõenduspõhist lähenemist ning heal tasemel teenust.

Väärtustades:

 • Hoolivust
 • Pühendumust
 • Ausust

 

 

Arveldus

SWEDBANK AS
Liivalaia 8, 15040, Tallinn 
EE612200221035784581
SWIFT/BIC: HABAEE2X 

Tüüptingimused

Tegevusluba >> L04114
Tüüptingimused >> Tüüpleppe

Kliiniline logopeedia

>> (EST) SIIN
>> (RU) SIIN

Kliiniline psühholoogia

>> (RU) SIIN