ITTT programm

Kõne arengu toetamise programm “It Takes Two to Talk” on mõeldud peredele, kus kasvab kõne arengu hilistumisega laps.

See on välja töötatud Kanadas Hanen keskuse (The Hanen Centre) logopeedide poolt ning programmi viib läbi Hanen keskuse poolt sertifitseeritud logopeed. Lapse kõne areng vajab toetamist, kui

 • esimesel eluaastal on lalin vaene, laps ei reageeri oma nimele, ei naerata vastuseks;
 • 24-kuuselt ei ühenda sõnu omavahel fraasiks;
 • 3-aastaselt on kõne võõrale mõistetamatu.

Miks on oluline vanemate koolitamine? Just vanemad veedavad oma lapsega kõige rohkem aega koos ja on oma lapse peamised suhtluspartnerid – kui vanemad on teadlikud erinevatest kõne arengut toetavatest strateegiatest, siis see annab võimaluse eneseväljenduse arengut toetada just lapsele sobival ajal ja terve päeva vältel.Nii individuaalsetel kui grupikohtumistel keskendutakse praktilistele võtetele ja strateegiatele, mille abil saaksid vanemad oma lapse kommunikatsiooni ja interaktsiooni toetada just lapse loomulikus keskkonnas igapäevaste, tuttavate ja korduvate tegevuste käigus (riietumine, magamamineku rutiinid, raamatu vaatamine jm).

Vanemad õpivad, kuidas:

 • identifitseerida oma lapse suhtlemisoskuste taset ja suhtlemise stiili, mis omakorda aitavad seada igale lapsele individuaalseid suhtluseesmärke.
 • välja selgitada, mis motiveerib last suhtlema, et vastavalt sellele teadmisele luua lapsele võimalusi suhtluse algatamiseks.
 • kohandada igapäevaseid tegevusi viisil, mis võimaldaks järgida lapse algatusi suhtlemisel, toetaks last vooru võtmisel ning toetaks lapse aktiivset osalust tegevuses.
 • oma last suhtlemisel julgustada ja toetada.
 • lisada suhtlemisel lapse suhtlustasemele vastavaid keelelisi strateegiaid, et toetada lapse kõne mõistmise ja eneseväljenduse arengut.

Ülevaade inglise keeles: SIIT 

 

Programmi 1. Osa ja 2. Osa koosneb seitsmest kohtumisest:

 • 1 programmieelne konsultatsioon ja videosalvestus vanema ja lapse omavahelisest interaktsioonist/suhtlemisest (hindamaks lapse suhtlemisoskuste taste ning lapse ja pere sobivust programmi, täita ära vajalik dokumentatsioon)
 • 4 praktilise suunitlusega grupikohtumist/loengut (kohtumise kestvus 3 akadeemilist tundi, osalevad ainult vanemad). Grupp koosneb viiest/kuuest perekonnast, kus kasvab kõne arengu hilistumisega laps.
 • 2 individuaalset konsultatsiooni filmimise ja tagasisidega igale perele (konsultatsiooni kestvus 2 akadeemilist tundi, osalevad vanemad ja laps). 

 

Toimumisaeg: 

 • Programmieelne konsultatsioon toimub kokkuleppeiliselt.
 • Individuaalsed ja grupikohtumised kohtumised toimuvad september–mai 1 kord nädalas (hetkeseisuga kolmapäeviti). Grupikohtumised algavad kell 17.00 ning vahepealsed individuaalsed kohtumised toimuvad päeva jooksul (kellaajad lepime kokku kohtumiste lähenedes).

 

Karin Leetsar800

Karin Leetsar

Kliiniline logopeed

Karin Leetsar on Hanen Keskuse poolt programmi It Takes Two To Talk®  läbiviija sertifikaadiga alates 2017. 
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 


Arveldus

SWEDBANK AS
Liivalaia 8, 15040, Tallinn 
EE612200221035784581
SWIFT/BIC: HABAEE2X 

Tüüptingimused

Tervishoiuteenuse litsents: L04114
Rehabilitatsiooniteenuse litsents: SRT000238
Teenuse tüüptingimused: [SIIN]

Kliiniline logopeedia

>> (EST) SIIN
>> (RU) SIIN

Kliiniline psühholoogia

>> (RU) SIIN