Logopeediakliinikus toimub sügisel innovatiivne vanemlusprogramm autismispektri või sotsiaalse kommunikatsioonihäirega väikelaste vanematele kahes grupis. 

1. Esimene grupp on suunatud peredele, kus kasvab kuni 6-aastane laps, kes vajab sotsiaalses arengus tuge.
- AJAKAVA [SIIN]

2. Teine grupp keskendub spetsiifilisemalt kõne arengu toetamisele,  gruppi oodatakse kuni 5-aastaste laste peresid, kus lapse kõne areng on hilistunud. 
- AJAKAVA [SIIN]

Sotsiaalne suhtlus

Vanemlusprogrammi jooksul õpib pere, kuidas kaasata last vastastikusesse suhtlemisse, kasutama igapäevaseid tegevusi keele õpetamiseks ja kohandama oma kõnet ja tegevusi nii, et laps saaks aru, õpiks uusi sõnu ja mõisteid ja mänge. Tegemist on Kanadas Hanen keskuses välja töötatud tõenduspõhise metoodikaga kursusga. 
Nii vanemate kui ka logopeedi poolsed sekkumised parandavad uuringute kohaselt ekspressiivse kõne oskusi kõnehilistumisega lastel. Siiski teevad suuremaid edusamme need lapsed, kelle puhul sekkumist teostasid vanemad.
Vanematepoolne sekkumine on eriti tõhus, kui nad läbivad eelnevalt kolm kuud kestva koolituse, mis sisaldab struktureeritud loenguid ja töötubasid, strateegiate tutvustamist, rollimänge, juhendamist ja tagasisidestamist. Programmis on kõik nimetatud võtted esindatud.

Kirjutatage kursuste juhendajatele e-posti aadressil: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud./ Ly Laane või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud./ Liis Themas. Mõlemad juhendajad on sertifitseeritud Hanen Speech Language Pathologist [link]. Esimene grupikohtumine on planeeritud septembri keskele, peale esmaseid konsultatsioone augustis.

Metoodika hõlmab kombineeritud logopeedilisi konsultatsioone ja  pereteraapiaid, videokonsultatsioone, et saavutada parim õpitulemus perele. Ligi kolm kuud kestev kursus sisaldab nelja logopeedi konsultatsiooni ja kaheksat pereteraapiat. 
Kursuse hind osalejale on arvestuslikult 166 eurot*. Kursust toetab Euroopa Liidu struktuuritoetuse fond**.

 "Vanemad on kõige olulisemad inimesed oma lapse elus ja parimad õpetajad"

*Osaleja omaosaluse hind: 15€

** Innovatiivne vanemlusprogramm autismispektri või sotsiaalse kommunikatsioonihäirega väikelaste vanematele toetatakse Euroopa Liidu struktuuritoetuse fondist.

 logo euro

Sõeltestid

Arveldus

SWEDBANK AS
Liivalaia 8, 15040, Tallinn 
EE612200221035784581
SWIFT/BIC: HABAEE2X 

Tüüptingimused

Tervishoiuteenuse litsents: L04114
Rehabilitatsiooniteenuse litsents: SRT000238
Teenuse tüüptingimused: [SIIN]

Kliiniline logopeedia

>> (EST) SIIN
>> (RU) SIIN

Kliiniline psühholoogia

>> (RU) SIIN